• Nasz profil

Kto nie wie i wie, że nie wie - tego naucz; kto wie i nie wie, że wie - tego oświeć; kto wie i wie, że wie - tego naśladuj! Przysłowie indyjskie
      • Nasz profil

•

Jeśli starasz się być wszystkim dla wszystkich, to wszyscy mogą się bez ciebie obejść. Jeśli robisz jedną rzecz naprawdę dobrze, stajesz się niezastąpiony."

Regina Brett

Wyznajemy zasadę, że tylko poprzez działanie, rozwijanie talentów, wzajemną współpracę, zaangażowanie i doświadczanie świata możemy osiągnąć zamierzony cel, dlatego też traktujemy edukację jak najciekawszą w życiu przygodę i podróż, w którą pragniemy zabrać każdego z Was.

W naszej szkole kształcimy dzieci i młodzież w klasach 1-8. Jesteśmy jedyną szkołą w regionie, która oprócz klas rozwijających ogólne, wszechstronne zainteresowania i talenty młodych ludzi na podstawowym poziomie edukacji, równolegle, od kilkunastu lat, wspiera rozwój procesu edukacyjno-dydaktycznego uczniów w klasach terapeutycznych. To właśnie w tych klasach, w kilkunastoosobowych grupach, według specjalnie opracowanego, indywidualnego programu, uczniowie o szczególnych potrzebach edukacyjnych, pod okiem i opieką nauczycieli i terapeutów z wieloletnim doświadczeniem, mają szansę realizować swoje marzenia, spełniać potrzeby i przygotować się do kontynuacji nauki na wyższych poziomach i podjęcia pracy w przyszłości.

Wszystkim, którzy już są z nami i tym, którzy chcieliby dołączyć do naszego grona zapewniamy edukację w przyjaznej atmosferze, w niewielkich zespołach klasowych, nowoczesną i bezpieczną bazę dydaktyczną oraz dobrze zorganizowany czas w czasie zajęć, po lekcjach i w szkolnej świetlicy.

Naszym atutem są:

Ø  bogato wyposażone, nowoczesne sale lekcyjne z dostępem do multimediów -tablic interaktywnych, gier, map, plansz tematycznych,

Ø  zaplecze sportowe z nowoczesną salą gimnastyczną, siłownią na świeżym powietrzu i palcem zabaw,

Ø  biblioteka -stale wzbogacana o obowiązkowe lektury i najnowszą literaturę,

Ø  możliwość rozwijania umiejętności językowych poprzez praktyczną naukę języka angielskiego i niemieckiego,

Ø  najnowocześniejszy w mieście system bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz monitoring,

Ø  stołówka z pysznym domowym jedzeniem przygotowywanym każdego dnia na miejscu, w szkolnej kuchni,

Ø  świetlica- czynna codziennie w godzinach od 7 do 16,

Ø  strefy ciszy, w których dzieci i młodzież na przerwach międzylekcyjnych mają możliwość odpocząć od szkolnego zgiełku i hałasu,

Ø  słodkie wtorki, czyli dni, w których pozwalamy sobie na szczyptę przyjemności częstując się wzajemnie domowymi ciastami i deserami

Ø  liczne konkursy, wycieczki, rajdy rowerowe, systematyczne wyjścia do kina w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W naszej szkole nie można się nudzić mamy bowiem bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, na których z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie- zajęcia taneczne, sportowe, redakcyjne, matematyczno-przyrodnicze, logopedyczne, zajęcia z robotyki, zajęcia rozwijające uzdolnienia muzyczne, plastyczne i  wiele innych.

Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczą w środowisku lokalnym poprzez zbiórki darów dla PCK, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, współpracę z Teatrem, TPD i wieloma innymi instytucjami.

Chcielibyśmy, by każdy kto trafia na nasz pokład miał możliwość poznania nie tylko tego co go otacza, lecz również siebie. Najważniejsze jest to, by każdy nasz uczeń dostrzegł w sobie dobro, piękno swojego bogatego wnętrza, nauczył się pokory, wzajemnego szacunku i odkrył tę iskrę, która w przyszłości pozwoli mu rozwinąć skrzydła i spełnić marzenia w dorosłym życiu.

Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie,
        lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie
        .

Mikołaj Rej

Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym. Puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi.

Caldwell Erskine

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia