• Projekt Unijny

ROK SZKOLNY 2022/2023

W Szkole Podstawowej nr 2 w Legnicy realizowane są trzy projekty współfinansowane ze środków unijnych: „Integracja to dobra relacja”, „Dobry start w szkole, lepsza przyszłość” oraz „Szkoła dla wszystkich”. W ramach projektów będą realizowane dla uczniów zajęcia z edukacji zdrowotnej, będą organizowane wycieczki edukacyjno-integracyjne oraz zajęcia psychologiczno-pedagogiczne i zajęcia rozwijające zainteresowania.

Harmonogramy zajęć organizowanych w ramach projektów:

Projekt_Dobry_Start_w_Szkole_Lepsza_przyszlosc(1).pdf

Projekt_Integracja_to_dobra_relacProjekt_Dobry_Start_w_Szkole_Lepsza_przyszlosc(2).pdf

Projekt_Szkola_dla_wszystkich.pdf

ROK 2018-2020

Informacje o projekcie

Projekt będzie realizowany w 13 szkołach podstawowych w Legnicy. W projekcie przewidziano realizację 10 zadań, w których weźmie udział 8866 uczniów. W 2018 roku planuje się zakupić (w ramach przetargu) do każdej ze szkół po 27 rejestratorów danych – cyfrowe laboratorium szkolne, które umożliwią prowadzenie eksperymentów, doświadczeń, podniosą atrakcyjność zajęć. Ponadto do zajęć programowania dla uczniów klas I-III zaplanowano dla każdej ze szkół 6 kompletów składających się z 2 robotów z kompatybilnym urządzeniem mobilnym – tabletem.

Cele

wsparcie w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym wsparcie ucznia młodszego przy jego przechodzeniu na kolejny etap kształcenia;

doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych;

rozszerzenie oferty szkoły o zagadnienia związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno-zawodowym;

kształtowanie kompetencji kluczowych na rynku pracy, wsparcie nauki języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i TK (ICT).

Sposoby realizacji projektu

organizacja kół zainteresowań;

nauka programowania dla uczniów klas I – III;

nauka gry w szachy dla uczniów klas IV;

organizacja dodatkowych zajęć z doradztwa zawodowego dla uczniów klas VII i VIII;

Planowane efekty

uczniowie są bardziej zmotywowani do nauki, lepiej przygotowani do spełniania zadań społecznych i zawodowych;

skuteczniej komunikują się z nauczycielem, przez co dostają od niego lepsze wsparcie;

uczą się na swoich sukcesach, ale także lepiej radzą sobie z nieuniknionymi porażkami;

konflikty rozwiązywane są metodą mediacji.

Całkowita wartość 4 274 900,88 zł Wkład UE 3 633 665, 74 zł

Rok szkolny 2018/2019: