• Granty

• Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

W ramach programu operacyjnego „Polska Cyfrowa” istnieje możliwość pozyskania grantu na wsparcie cyfrowe dzieci i wnuków z rodzin popegeerowskich.

Na terenie miasta Legnicy istniały państwowe gospodarstwa rolne, a zatem Miasto może ubiegać się o granty z programu dla dzieci zamieszkałych w Legnicy, z rodzin, których dziadkowie byli zatrudnieni w PGR.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiającym pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami, ubezpieczenie oraz dostęp do Internetu.

Zainteresowani rodzice dzieci uprawnionych lub pełnoletni uczniowie proszeni są o złożenie wypełnionego i podpisanego oświadczenia w Wydziale Oswiaty, Kultiry i Sportu Urzędu miasta Legnica, pl. Słowiański 7 w terminie do 2 listopada br.

Oświadczenie rodzica (zał. 7)  lub pełnoletniego ucznia (zał. 8) jest dostępne pod adresem:

• Zaproszenie

• Pracownicy Centrum Dialogu Obywatelskiego w imieniu Prezydenta Miasta Legnicy mają przyjemność zaprosić nauczycieli, uczniów oraz wszystkich rodziców na Polanę Angielską w Parku Miejskim w Legnicy, gdzie już w najbliższą niedzielę tj. 03.10.2021 r. od godz. 11:00 do godz. 14:00 odbędzie się kolejna edycja “Legnickiego Dnia Latawca”.

Legnicki Dzień Latawca, to niezwykłe wydarzenie dla wszystkich legniczan, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.  W programie przewidziano wiele atrakcji dla całej rodziny m.in. składanie i puszczanie latawców, tańce, mega bańki mydlane, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie na polanie, a także wata cukrowa i dobra woda prosto z saturatora.